Nejvýznamnější pozoruhodností Příbrami je národní kulturní památka Svatá Hora. Toto známé evropské mariánské poutní místo, barokní architektonický skvost, se tyčí nad městem ve výšce cca 590m
již víc než 300 let.

K areálu Svaté Hory patří také několik památek stojících bezprostředně u poutního místa, např. kamenný sloup se zlacenou sochou P. Marie Svatohorské, sousoší Kalvárie z roku 1692, Svatohorský (Svatováclavský) dub, Svatohorské schody, Mariánská studánka a Křížová cesta.

Rozlohou areálu a počtem expozic je největším hornickým muzeem v České republice.

Mezi největší atrakce patří možnost vstoupit do podzemí a projet důlním vláčkem přes 260 m Prokopskou štolou až k ústí nejhlubší jámy v březohorském rudním revíru – Prokopské jámy z r. 1832 hluboké 1600 m, která zároveň patří k nejhlubším ve střední Evropě.

Zařízení Aquaparku je předurčeno k poskytnutí aktivního odpočinku návštěvníků, k relaxaci sil, ke sportovní činnosti oddílů plavání, k výuce plavání pro předškolní a školou povinné děti.

V areálu Aquaparku jsou pro Vás k dispozici: vnitřní plavecký bazén, vnitřní dětský bazén, venkovní bazén, bazénky s vířivkami, dětské brouzdaliště, dva tobogány BLACK OUT a TURBO, nově zmodernizovaná sauna a parní lázně.

Minigolf je umístěn v areálu Nového rybníku a nabízí vynikající možnost relaxace. Celkem lze využít 18 minigolfových drah různé obtížnosti. Minigolf je v provozu od dubna do října v závislosti na počasí. V ceně je zapůjčení hole a míčků. V pokladně lze zakoupit malé občerstvení.

Ve starém centru města se nachází Pražská ulice, náměstí se svítící a hrací fontánou a kostel sv. Jakuba. Zde se nachází několik obchůdků a restaurací.

V našem městě naleznete několik obchodních center.